0товарів: 0 грн 

Що робити, якщо акрилова фарба засохла?

Що робити, якщо акрилова фарба засохла?

Акрилові фарби - дуже популярний матеріал серед художників, дизайнерів і творчих людей.Ці фарби відомі своїми особливими якостями:  


- Вони легко наносяться на поверхню.
- У них висока криюча здатність.
- Вони стійкі і не змінюють колір після випаровування основи.
 
Чи можна відновити засохлий акрил?
 
Фарби висихають через контакт з повітрям, тому при роботі з ними не залишайте фарбу на довгий час відкритою і щільно закривайте баночку з нею.
Відновити їх можна, але складно і, швидше за все, колишні властивості та колір вони вже ніколи не придбають і стануть більше схожі на гуаш. 
 
Ось кілька варіантів того, що можна зробити, якщо засохла акрилова фарба:

Якщо фарба ще на початковій стадії засихання,її можна розбавити крапельками води. Це найлегший спосіб, який врятує фарбу на деякий час і їй ще можна буде користуватися.

Інший спосіб – розбавити спеціальним засобом. Отже, якщо акрилова фарба зовсім засохла, чим розвести її? Для цих цілей підійде спеціальний акриловий розчинник. Також ефективними будуть уайт-спірит, промисловий склад. видалення старих лакофарбових покриттів для всіх видів фарби або сольвент. 
 
Є радикальніший спосіб. Твердий шматок акрилу необхідно подрібнити порошок. Він має бути максимально дрібним. Потім порошок треба нагріти на водяній бані або розбавити окропом. 
 
Якщо гаряча вода не допоможе, можна додати спирт або звичайний лак для нігтів маленькими порціями. 
 
Відновлення акрилової фарби – заняття досить трудомістке, а результат може просто не коштувати витрачених на реанімацію зусиль.
Треба не забувати, що кожен відтінок можна отримати шляхом змішування прикордонних кольорів. А якщо отриманий при змішуванні відтінок буде дещо відрізнятиметься від заявленого виробником – це теж не страшно. Адже ця творчість і тут немає суворих критеріїв. Не бійтеся творити, вносити зміни та робити Вашу картину індивідуальною.